مشکلات متدوال مربوط به سلامتی بز

مشکلات متدوال مربوط به سلامتی بز

 

کوکسیدیوز (Coccidiosis) – منجر به شل شدن یا روان شدن مدفوع می شود. درمان با خوراک حاوی Deccox® یا Rumensin®

 

کرم ها (Worms)- معمولا از چرا در مراتع آلوده به مدفوع سایر بزها ایجاد می شود. با دامپزشک خود برای تهیه یک برنامه کرم زدایی خوب مشورت کنید. محصولاتی مانند پلت های OptiCare® Rumatel می تواند به شما در این مورد کمک کند.

 

ادرار سنگی (Stones) – این ها در واقع سنگ هایی هستند که در دستگاه ادراری تشکیل می شوند و می توانند سبب انسداد به خصوص در قوچ ها شوند. علاوه بر کلرید آمونیوم در خوراک (که به عنوان یک منبع نیتروژن غیر پروتئینی نشان داده می شود) NPN نیز کمک می کند تا محیط دستگاه ادراری در شرایطی قرار گیرد که از تشکیل سنگ جلوگیری کند.

 

مسمومیت بارداری (Pregnancy Toxemia )- در یک سوم آخر دوران بارداری، شکمبه به دلیل رشد بچه جا به جا می شود به طوری که موجود ماده نمی تواند مواد غذایی را به درستی هضم کند. در این مرحله تنظیم رژیم غذایی با فیبر کمتر و انرژی بیشتر ضروری است.

 

Enterotoxemia –  این مشکل در درجه اول در حیوانات جوان رخ می دهد، سرعت رشد سریع معمولا به مرگ ناگهانی منجر می شود. برای پیشگیری از این مشکل، باید به حیوانات ماده در اواخر دوران بارداری پرفرنژنس توکسوئید C & D تزریق کرد و بچه ها باید در هنگام تولد همراه با واکسیناسیون، آنتی توکسین دریافت کنند.

 

CAE (آرتروز آنسفالیت مربوط به بز) (Caprine Arthritis Encephalitis) –  این بیماری ویروسی معمولا از حیوانات مسن تر به نوزادان گسترش می یابد و ممکن است قدرت پاهای عقب را تحت تاثیر قرار دهد و یا باعث تورم در مفاصل شود. اگر یک بچه از یک مادر CAE مثبت به دنیا بیاید، بلافاصله پس از تولد باید وی را در معرض آغوز یک مادر CAE منفی قرار دهید.

 

ورم پستان باکتریایی (Bacterial Mastitis) – ورم پستان شایع ترین دلیل برای جداکردن یک حیوان از گله است. درمان در طول دوره خشک کردن ممکن است مفید باشد. تمیز و خشک نگه داشتن پستان (با به حداقل رساندن گل و لای)، پرورش انتخابی به منظور پرورش حیواناتی با پستان درست و با اندازه مناسب و حذف حیوانات دارای مشکل مزمن از گله کمک خواهد کرد. همچنین حیوانات شیرده می توانند از مزایای پستانک بهره مند شوند.

 

مشکلات دیگر ممکن است شامل رحم پرولاپس، نفخ، پوسیدگی پا، enterotoxemia و یا عفونت قارچی باشد. ارتباط خوب بین شما، نماینده خوراک شما و دامپزشک برای کمک به حفظ سلامتی حیوانات شما ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =